تاریخچه بیماستان :

بیمارستان شهدای هفتم تیر در سال ۱۳۴۱ با هزینه ساخت ۱۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات برنامه های عمرانی شروع به ساخت و در سال ۱۳۴۵ به بهره برداری رسید . این بیمارستان در قطعه زمینی به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع ساخته شده . وحدود ۱۳/۵۰۰ متر مربع در ۵ طبقه زیر بنا داشت . گنجایش بیمارستان در ابتدا ۱۵۰ تختخواب بود.

این بیمارستان در آن سالها از مجهزترین و مدرن ترین بیمارستان های کشور محسوب میشد که توسط شرکت بهساز نو ساخته شده بود .

در حال حاضر دارای ۲۴۰ تخت مصوب بوده که شامل یک ساختمان مرکزی و چندین ساختمان اقماری و یک کلینیک ویژه (درمانگاه آفرینش) با مساحتی در حدود ۵ هزار مترمربع می باشد .

ساختمان مرکزی دارای بخشهای جنرال شامل: جراحی مغزواعصاب، ارتوپدی و زنان، بخشهای مراقبت ویژه ICU1،ICU۲،ICU۳،ICU۴، آی سی یو شهیددکترشهرستانی و CCU و سرویس های جراحی، ارتوپدی، مغزو اعصاب، داخلی، عفونی، شیمی درمانی و رادیوتراپی، فیزیوتراپی و تصویربرداری که شامل سی آرم (C-ARM) اتاق عمل ، رادیولوژی ساده، CT Scan، سونوگرافی، رادیولوژی پرتابل دربخشهای CCU و ICU و همچنین دستگاه MRI می باشد . این بیمارستان با هدف ارائه خدمات به موارد تروما و سوانح افتتاح شد که پس از گذشت مدتی، علاوه بر ارائه خدماتی در سایر زمینه ها تبدیل به قطب جراحی و درمان سرطان در جنوب تهران شده است.

محل بیمارستان در انتهای خیابان شهید رجایی جنوب ، در مجاورت چندین اتوبان مانند جاده قدیم کهریزک ، اتوبان بهشت زهرا ، آزادگان و امام علی می باشد که دسترسی به این بیمارستان را آسان تر می سازد . همچنین نزدیکترین مترو به این مرکز ، متروی خط یک ، ایستگاه شهرری می باشد .

در بیمارستان پد هلیکوپتر به منظور تسریع در انتقال بیماران ترومایی ایجاد شده است . این بیمارستان تمامی بیماران جنوب شرقی و غربی شهر تهران و همچنین شهرستان های اسلامشهر ، ورامین و پاکدشت را میپذیرد .

تخصص های موجود در بیمارستان ؛ ارتوپدی- جراحی - جراحی مغز واعصاب - جراحی فک وصورت - گوش وحلق وبینی - طب اورژانس - داخلی- قلب - عفونی - شیمی درمانی - پرتودرمانی می باشد .

درحال حاضر، پروژه های عمرانی بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی جایگزین و توسعه اتاق عمل اورژانس، در دست احداث می باشد .

 

https://imcall.iums.ac.ir/b/duv-sbp-zk1-mam

Template settings